Ilanis- Svet mágie a záhad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
DomovPortálHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 IMPORTANT: Legenda o portále do sveta mŕtvych

Goto down 
AutorSpráva
Kuzmian Mattis
Lucifer
Kuzmian Mattis

Počet príspevkov : 136
Age : 42
Bydlisko : Žaláre Ilanis

IMPORTANT: Legenda o portále do sveta mŕtvych Empty
OdoslaťPredmet: IMPORTANT: Legenda o portále do sveta mŕtvych   IMPORTANT: Legenda o portále do sveta mŕtvych Icon_minitimeUt september 29, 2009 4:57 pm

O minulosti ostrova Ilanis kolujú rôzne legendy. Mnohé sú iba obyčajným výmyslom a podaktoré sa zakladajú aspoň na akej-takej pravde. No ani v jednej z nich nie je napísané, či práve tá, ktorú počúvate, či čítate, je pravdivá. A medzi ne patrí aj táto, legenda o portále do sveta mŕtvych, ktorú som sa rozhodol Vám vyrozprávať.

Hovorí sa, že v dávnej minulosti, ešte keď žili druidi a svet nepodliehal priemyselnej ére, na Ilanise žil kmeň veľmi mocných čiernych mágov. Bol to národ čarodejníkov, ktorým vládla čierna mágia a nazývali sa Ilagniani.

Usadili sa na ostrove, založili si mesto, ktoré nazvali Siranis a postavili hrad v ktorom sídlil ich vodca, knieža Arcibald Newelion Seirus. Veľmi mocný temný mág, ktorý túžil po večnej moci. V hrade sa nachádzala aj kaplnka, nazývaná Čierna sieň, v ktorej robil obrady so svojim kmeňom a vzývali  silu, ktorá driemala v hlbinách Ilanisu, na prelome svetov živých a mŕtvych.

Hovorí sa, že Ilagniani boli veľmi pochabí a príliš túžili si podmaniť moc, ktorá vrela pod povrchom toľko rokov. Boli nedočkaví a stále chceli viac a viac. No museli otvoriť portál, ktorý bol akoby tunelom do sveta mŕtvych. Podľa istých výpočtov mal byť portál práve na mieste Čiernej siene. A  tak jedného dňa, kedy im už všetka táto túžba po moci prerástla hlavou, Arcibald večer zvolal všetkých obyvateľov do Čiernej siene. Zhromaždili sa vôkol Arcibalda, ktorý stál v strede sály a odriekali spolu magické kúzla. Hodiny a hodiny sa modlili a čarovali až kým presne o tretej hodine- diablovej hodine- sa nepohla zem. Nebolo to doslova, a možno aj áno, ale ostrov sa začal otriasať v rytme bitia srdca. Tuc-tuc. Tuc-tuc. Pravidelné otrasy zeme spôsobili, že sa sieň začala rúcať na hlavy jej verných vyznávačov. Ako domček z karát ich všetkých pochovala.

Moc, ktorú sa tak snažili vyvolať a hlavne si podmaniť, ich všetkých zhltla do zeme mŕtvych a tam žijú na veky vekov a prevádzajú zosnulých na druhý svet. To všetko spôsobilo aj záhadu bermudského trojuholníka. Spomínaná moc, vytvorila v okolí niekoľkých kilometrov nad ostrovom mohutný magnetický štít, ktorý pohlcuje všetko živé aj mŕtve a všetko rovno posiela do sveta mŕtvych. Je tu však vstupná brána, cez ktorú sa dá vstúpiť do Ilanis. No na prechod je potrebná presnosť hodiniek. Práve preto sa nestáva, že obyčajní smrteľníci vojdu do magického sveta.

No legenda o portále smrťou Ilagnianov nekončí. Stáročia sa noví obyvatelia snažili nájsť portál. No nikomu sa to nepodarilo. Dokonca sa informácie o všetkom z minulosti stratili a tak legenda sa začala po ďalšie stáročia podávala iba ústnou formou. V hrade vznikla mocná magická škola, ktorá vyberala z celého sveta iba tých najlepších a žiaci potom obývali mesto Siranis. Ilanis bolo vždy nazývané elitou a obyvatelia mohli byť vďační a hlavne pyšní nato, že sú práve tam.


Zatiaľ čo v súčastnosti vonku prebiehala premyselná éra


Ilanis aj naďalej zostával magický pokoj. A historická kultúra z čias Ilagnianov. No! Ale ako som spomínal, tu legenda nekončí a my sa presúvame do nedávnej minulosti.

Po úmrtí starého riaditeľa školy Ilanis sa novou riaditeľkou stala dhampírka Genevieve Nyx Demoiselle. Hovorili sa o nej mnohé legendy. O tom, prečo sa premieňa na koňa, či o zázračnom tvorovi, ktorého ako jediná skrotila a v neprebádaných zákutiach Ilanisu ho skrýva. A rovnako aj legenda o portále zahŕňa aj ju.

Údajne, ako jedna z mála už niekoľko storočí hľadala vstup. Známy portál v ktorom sa táto moc mala nachádzať. Nikto nevedel v akej forme. A hlavne sa nevedelo kde. Veď ostrov bol dosť veľký a nájsť portál takmer nemožné. Keď zasadla na post riaditeľky školy, ponúkol jej pomocnú ruku, už zosnulý, starosta mesta Siranis, Anders. Rovnako ako ona, bol nesmrteľný a tak ich pátranie vraj trvalo niekoľko stoviek rokov. No nakoniec sa im vraj záhadný portál podarilo nájsť. Obaja doň vstúpili. Čelili rôznym tvorom, ktoré im drásali dušu z vnútra a hrozilo im, že a obaja zbláznia. Možno sa to aj Andersovi stalo. Lebo až MOC našli, pokúsil sa jej zmocniť. Jedni hovoria, že to bol amulet, iní zase že to bola dýka, no nikto nevie v čom sa táto moc nachádzala. Hlavné je, že to starostu Andersa pohltilo a vtiahlo do sveta mŕtvych. Vraj Genevieve iba zázrakom unikla zo spárov uzatvárajúceho sa  portálu. Hovorí sa, že ten záhadný tvor ju odtiaľ vytiahol, keď už bola na konci so silami a chcela sa vzdať.

Smrť starostu Andersa nebola nakoniec ani potvrdená, ani vyvrátená. Prítomnosť Genevieve v ten osudný okamih nemohol nikto dokázať a tak sa vyšetrovanie uzavrelo a Andersa vyhlásili za nezvestného. Bez tela nie je zločin a nie je ani mŕtvola.

Čo sa tam však v skutočnosti nevie nikto. Genevieve možno áno, možno nie. A možno to všetko bolo úplne ináč. Samé možno možno možno.
Návrat hore Goto down
 
IMPORTANT: Legenda o portále do sveta mŕtvych
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Ilanis- Svet mágie a záhad :: Legendy-
Prejdi na: